Оздоровчі дихальні вправи

Упродовж тисячі років люди використовують мистецтво дихати, щоб однаково вагомо впливати і на розум, і на тіло.
Дехто вдається до нього, щоб полегшити хронічний біль. Значно більше охочих упоратися з роздратуванням, стресом, депресією. Хтось стверджує, що це шлях до духовного просвітлення.
Кожного ранку в нашому центрі, під час ранкової гімнастики, діти виконують оздоровчі дихальні вправи.
Заняття з ЛФК теж починається з проведення дихальної гімнастики, яка сприяє підвищенню резервних можливостей організму, поліпшенню обміну речовин і роботи внутрішніх органів.
Для формування повноцінного мовлення у дітей важливе значення має постановка правильного мовленнєвого дихання. Плавний видих формується на основі фізіологічного дихання.
Правильне дихання є запорукою чіткого звукоутворення, а також створює умови для підтримки необхідної гучності мовлення, дотримання пауз та збереження інтонаційної виразності та плавності висловлювання.
Тому на кожному занятті вчителі-дефектологи та логопед широко застосовують різноманітні дихальні вправи, методики на розвиток мовленнєвого дихання.