Формування комунікативної компетенції

31 жовтня 2017 року відбулося засідання методичного об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу на тему: “Комунікативна компетенція учнів як необхідна складова формування життєтвотворчої особистості вихованців”.

На засіданні розглядалися такі питання:

1. Формування комунікативної компетенції на уроках та в позаурочний час учнів з порушеннями слуху (доповідач Г.С. Донець).
  2. Закон України “Про освіту”: формування ключових компетентностей в умовах НРЦ (доповідач Р.В. Хлепітько).

Донець Г.С. дала визначення комунікативній компетентності, поділилася досвідом роботи у формуванні мотивації до вивчення мови, звернула увагу на особливості вивчення мови дітей з порушеннями слуху, розповіла про шляхи досягнення успіху у формуванні комунікативної компетентності учнів. Доповідач провела тренінг із формування комунікативних умінь і навичок, презентуючи вправи “Знайомство”, “Візуальне відчуття”, “Крізь скло”, “Передача руху по колу”. Всі активно брали участь в практичних вправах, погодилися з доцільністю використання подібних тренінгів у своїй роботі.

Хлепітько Р.В. ознайомив присутніх із основними положеннями нового Закону України “Про освіту”. Особлива увага приділялась розгляду 10 ключових компетентностей, якими має володіти учень XXІ століття.

Поряд з тим розглядалося питання забезпечення реалізації конституційного права на освіту для осіб з особливими освітніми потребами.

Ознайомив Р.В. Хлепітько, голова методичного об’єднання,
вчитель історії та правознавства