Тиждень української мови

Вже за традицією до святкування Дня української писемності та мови, який відзначається  9 листопада, в нашому Центрі проходив з 6 по 12 листопада 2018 року  Тиждень української мови під гаслом «Мово українська, гордосте моя». Заходи, які проводились в рамках Тижня, мали на меті прищеплювати почуття патріотизму, гордості за рідну мову, ознайомити з витоками її виникнення, показати учням красу та багатство української мови; викликати бажання вивчати рідну мову, милуватися її красою; розвивати зв’язне мовлення учнів, уміння спостерігати за мовними явищами; виховувати любов до неї.

Діти із задоволенням приймали участь у шкільному буккроссингу «Не бійтесь заглядати у словник», знаходили тлумачення слів, їх правопис, пояснення фразеологічних зворотів, підбирали антоніми та синоніми, користуючись різними словниками. Під час мовного флешмобу всі учні хором декламували вірш А. Малишка «Буду я навчатись мови золотої». Година спілкування «Мова єднає народ» допомогла п’ятикласникам, шестикласникам та семикласникам розширити знання про красу і багатство рідної мови, довела, що мова – то є основа життя і процвітання народу, його нетлінний скарб, яким необхідно вміло володіти й оберігати.

Презентація «Від папірусу до книги» повела учнів молодших класів у дивовижну історію появи книг, а вікторина продемонструвала , що діти цінять, люблять і бережуть їх. Заходи передбачали участь всіх вихованців і зацікавлення кожного у вивченні української мови. Майстер-клас «Народження книжечки-абетки» заохочував дітей з особливими освітніми потребами вивчати алфавіт, вчитися читати. Вихованці навчились виготовляти свою першу книжечку.

Презентація «Вшанування пам’яті Преподобного Нестора літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія» пригадала старшокласникам про джерела виникнення української писемності, абетки: Кирилиці та Глаголиці, історичне значення праць Нестора Літописця.
Цікаво учням було на виставці «Українською крутіше», на якій вони дізнавалися правильність вживання слів, назви предметів українською мовою, значення паронімів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Із задоволенням учні 9-А та 12 класу брали участь у лінгвістичному турнірі «Барви рідної мови», на якому продемонстрували свої знання з предмету, уміння складати та пояснювати прислів’я та фразеологізми, відновлювати віршовані уривки з поезій.

 

 

 

 

 

 

 

 

Змістовними та цікавими були уроки з української мови проведені в рамках предметного тижня: «Узгодження головних членів речення. Речення поширені й непоширені» (9-А клас, вчитель Донець Г.С.), «Однорідні члени речення» (12 клас, вчитель Абрамович О.М.), урок-мандрівка до країни Ввічливості «Звертання. Роль звертань у реченні. Правопис. Розділові знаки при звертанні» (5-Аклас, вчитель Завірюха Н.П.), «Види речень за метою висловлювання» (5-Б клас, вчитель Іванова І.С.)

20181106_093623
20181107_083543
IMG_20181108_144153
IMG-20181112-WA0004
IMG-20181112-WA0007

Підсумком Тижня став загальношкільний захід «Мово українська, гордосте моя», який був проведений 9 листопада 2018 року.

Г.С.Донець, О.М.Абрамович, І.І.Філоненко, Н.П. Завірюха –

вчителі української мови та літератури