Пам’ятати, щоб жити!

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні».

Саме під таким гаслом в НРЦ «Надія» пройшов Тиждень пам’яті, присвячений 73 річниці визволення України від нацистських загарбників. У рамках Тижня було заплановано і проведено ряд заходів.

23 жовтня 2017 року в Центрі відбувся позакласний мультимедійний захід «Україна пам’ятає», організаторами якого стали вчитель історії Хлепітько Р.В. та вихователь Науменко О.В. Метою даного заходу було закріплення знань учнів про події Другої світової війни та про визволення України від нацистських загарбників, демонстрація архівних документів періоду Україна в Другій світовій війні, вшанування пам’яті загиблих визволителів; розвиток вміння висловлювати власну точку зору, вміння коментувати події, сприяти формуванню у свідомості учнів значимості перемоги для українського народу, величину вкладу кожного ветерана даної війни у здобутті перемоги; виховувати повагу, шанобливе ставлення до учасників Другої світової війни, любов до країни, в якій ми живемо, до рідного краю, прагнення бути патріотом своєї держави.

Протягом Тижня в виховних групах проводились години спілкування, інформаційні години біля шкільного стенду пам’яті на теми: «Героїчна оборона Києва» (6 кл.), «Невгасимий вогонь пам’яті» (7 кл.), «Вони воювали за Батьківщину» (9 кл.), читацька конференція «На полях великих битв» (Буц Ж.П., бібліотекар).

Разом з тим з нагоди Дня визволення України в стінах Центру пройшов конкурс малюнків та стіннівок на тему «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні». В кожній стіннівці був інформаційний зміст, який свідчив про проведену пошукову роботу. Сподіваємось, що ця інформація назавжди закарбується в пам’яті наших вихованців.

Напередодні цих днів стало доброю традицією відвідувати експозиції музею історії Корсунь-Шевченківської битви та оглядову площадку перед музеєм, де представлені живі свідки тих часів – військова техніка часів Другої світової війни.

День визволення України – це гарний привід вкотре згадати і не забувати про подвиг наших дідів та прадідів у тій жахливій битві за життя і благополуччя прийдешніх поколінь, жертвами якої стали мільйони наших українців.

О.В. Науменко, вихователь