Тиждень безпеки дорожнього руху

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячого дорожньо-транспортного травматизму, формування навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, безпечного поводження під час дорожнього руху в НРЦ «Надія» був проведений Тиждень безпеки дорожнього руху.

Метою Тижня безпеки дорожнього руху є формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація правил дорожнього руху серед учнів та молоді; розвиток у учнів життєвих навичок, необхідних для безпеки їхнього повсякденного життя; виховання гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду;  створення позитивної мотивації у школярів до вивчення правил безпечної поведінки на дорозі та в різних небезпечних ситуаціях; підвищення рівня практичної підготовки учнів до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, відпрацювання стереотипів поведінки школярів в умовах загрози на дорозі.

Головні завдання Тижня безпеки дорожнього руху – популяризація знань Правил дорожнього руху та безпеки життєдіяльності дітей; навчання життєвим навичкам – здатність до адаптації, позитивної поведінки і подолання труднощів повсякденного життя; прищеплення навичок обережної поведінки на дорогах; навчання дітей спілкуванню та вмінню звернутись по допомогу у відповідні органи; активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу.

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху педагогічним колективом та лідерами учнівського самоврядування організовано показ мультфільмів «Дітям про правила дорожнього руху», «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів 1-5 класів), показ документального фільму «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам» (для учнів 6-11 класів), знімання фільму-реклами «Життя без ризику!»

В шкільній бібліотеці організовано виставку-огляд спеціальної літератури «Дай руку, вулице!», яка  щоперерви збирала зацікавлених школярів.

В виховних групах проведено тематичні бесіди, години спілкування, години інформування «Це повинні знати всі діти!», «Безпека дорожнього руху», «Про дорожній рух».

Протягом Тижня учні Центру готували творчі роботи для конкурсу тематичного малюнку «Знай дорослий, знай дитя: безпека руху – це життя», конкурс тематичних бюлетенів «Молоде покоління – за безпеку дорожнього руху».

Для учнів 1-4 класів відбувся конкурс віршів, ребусів та загадок про дорожній рух, для учнів 5-11 класів організовано зустріч з лікарем «Надання домедичної допомоги при ДТП».

Активними учасниками шоу-вікторини «Вивчи правила і знай та завжди їх пам’ятай» стали учні 6-9 класів.

Для вихованців дошкільного відділення було проведено практичний тренінг з безпечної поведінки на дорогах.

Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом. Тиждень поглибив знання учнів у відповідній сфері, сприяв розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.

С.В. Курасєвич, заступник директора з виховної роботи