Рідна мова – наш скарб!

Під таким гаслом  у період з  6 по 12 листопада 2017 року в нашому Центрі  «Надія»  було проведено Тиждень української мови. Заходи , що були організовані в рамках Тижня, мали на меті виховання в учнів любові та поваги до рідної мови, розуміння її краси і необхідності для нашого життя, сприяння утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, підвищення рівня мовної освіти школярів,  формування в дітей відчуття краси рідної мови, розвиток мовленнєвих здібностей  учнів.

 Під час  перегляду відеопрезентації «Виникнення та розвиток української писемності» діти познайомилися зі стародавніми абетками Кирилицею та Глаголицею, дізналися багато цікавого про  рідну мову. Позакласні заходи  «Слово про мову» та «Година читців-декламаторів» дали змогу нашим вихованцям прославити рідну мову в віршах та піснях. Із задоволенням діти  брали участь у турнірі мовознавців «Слова збираються на віче» (учні 8-В та11 класів), в інтелектуально-розважальній грі-вікторині «Буду я навчатись мови золотої» (учні 5 – 6 класів), у мовному батлі «Хто кращий?» (учні 8-А – 8-Б класів), де вони демонстрували свої знання з української мови. Молодші школярі під час виховного заходу «Любіть Україну і мову її солов’їну!» познайомилися з історією виникнення свята – Дня української писемності та мови, грали в мовні ігри, розгадували ребуси, шаради, загадки, чим збагачували свій словниковий запас та розвивали мовлення.

Цікаво було на виставці «Українською крутіше!». Діти з радістю  пізнавали правильність вживання українських слів у власному мовленні.

За допомогою вихователів учні креативно оформили стіннівки «Диво калинове», а також виставку плакатів  «Крилаті вислови про мову».

Пізнавальними і змістовними були  відкриті уроки з української мови, проведені в рамках предметного тижня: «Другорядні члени речення. Узгоджене і неузгоджене означення» ( 8-А клас, вчитель Кирпата І.М.), «Складносурядне речення. Його будова. Засоби зв’язку між частинами складносурядного речення» (9 клас, вчитель Завірюха Н.П.).  Урок-подорож «Вперед у минуле» за  темою «Способи творення прислівників» провела у  8-В класі вчитель Донець Г.С.,  урок-квест «Країна прикметників» в 11 класі провела вчитель Абрамович О.М.

9 листопада, в день відзначення свята Дня української писемності та мови було проведено загальношкільний захід «Яке прекрасне рідне слово!», який і став кульмінацією Тижня.

Г.С. Донець, О.М. Абрамович, І.М. Кирпата, Н.М. Завірюха –

вчителі української мови та літератури