Кожній дитині – світло знань і можливість творити

Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитись над тим, як підтримувати інтерес молодших школярів до навчання.

Дієвим способом формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення предметних тижнів у початковій школі.

Так, у період з 20 листопада по 24 листопада 2017 року  в  НРЦ «Надія» проходив Тиждень початкових класів «Листопад – жовтню син, а зимі  – рідний брат», девіз якого:

• Кожній дитині – світло знань,
  • Кожній дитині – можливість творити,
  • Віру  в сили свої без вагань,
  • Радість в цьому світі жити!

У проведенні Тижня  активну участь взяли учні  підготовчих-4 класів. Протягом тижня школярі подорожували за такими напрямками:

• Понеділок – ДЕНЬ ТВОРЧОСТІ
  • Вівторок – ДЕНЬ МОЄЇ КРАЇНИ
  • Середа – ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
  • Четвер – ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я ТА СПОРТУ
  • П’ятниця – ДЕНЬ ТАЛАНТІВ

Навіть самі назви днів Тижня говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися у учнівських колективах. Режисерами-постановниками цих заходів виступали вчителі початкових класів. Їх ентузіазм, творчий підхід до справи допомогли зробити Тиждень початкової школи справжнім святом як для дітей, так і для дорослих.

Розпочався тиждень організаційною лінійкою, під час якої учні познайомилися з планом проведення Тижня та були налаштовані  на творчий підхід до отримання завдань і активну участь у всіх запланованих заходах. Цього ж дня були проведені відкриті уроки, логопедичний ранок, оформлені виставки  підвісних модулів для розвитку дихання «Творимо дива своїми руками» та  вітражів « Осінь проводжаємо, зиму зустрічаємо».

Наступний день Тижня був присвячений нашій країні. В цей день всі педагоги та учні Центру одягли вишиванки. Під час проведення  навчально-пізнавальної подорожі «З Україною в серці» у маленьких патріотів виховували гордість за свою Вітчизну,  любов до рідної землі.

Третій день Тижня – День рідної мови. Кожен із нас має гордитись своєю чудовою мовою, адже вона того варта. Ці теми були провідними під час відкритих уроків, бесід, вікторин, виховного заходу « У світі казки чарівної».

«У здоровому тілі – здоровий дух», – говорить народна мудрість. Саме під таким гаслом проходив ще один  день Тижня. Було проведено розучування комплексу вправ ранкової гімнастики, народних ігор. На перервах загально-розвивальними вправами, цікавими рухливим іграми діти справді підтримували у своєму організмі здоровий дух.

Яскравою родзинкою Тижня початкових класів став «Парад талантів», участь в якому взяли всі талановиті діти початкової школи.  Ведучі свята, чарівні Осінь та Зима,  з гарним настроєм зустріли всіх учасників дійства і перетворили свято у незабутню подію.

Тиждень початкових класів ще раз переконує утому, що дитяча творчість, мов джерельна вода, яку черпаємо, і їй немає ні кінця, ні краю. Проведення Тижня було сплановано так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів, різні напрямки виховання та були цікавими, сприяли інтелектуальному розвитку учнів.

Тиждень закінчився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися.

Вчителі початкових класів ще раз довели, що вони –  фахівці своєї справи, а учні нашого Центру – найрозумніші, найталановитіші.