Голодомор – трагедія людства

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Довго чекали, але дочекались, коли ожила людська пам’ять і заговорила вустами тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.
З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в НРЦ «Надія» 24 листопада 2017 року було проведено виховний захід-реквієм «Голодомор – трагедія людства».


Під час заходу учні переглянули архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались. Зворушливими до сліз були музичні композиції «Мамо, чому ти холодна?» та «Свіча». Голос читців тремтів під час декламування поетичних творів «Остання молитва хлопчика», «В той рік заніміли зозулі».
Кожен присутній в залі замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть маленького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних.
Напередодні заходу було оголошено акцію «Незабудки пам’яті», під час якої вихованці Центру виготовили квіти-символи пам’яті по невинно убієнних душах та під час заходу розмістили їх на експозиції «Україна пам’ятає!».


Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. І наш священний обов’язок зробити так, щоб в ній було найменше криваво-чорних сторінок.

 

002
003
004
005
006
007
008
009

 

О.В. Науменко, вихователь