Урок трудового навчання

У наш час за допомогою новітніх технологій промисловість випускає модні прикраси, які можуть задовольнити смак будь-якої людини. Проте, ручна робота – це красиво, оригінально і дуже дорого. За багато століть бісер аніскільки не втратив своєї цінності.

17 лютого 2017 року, на відкритому уроці трудового навчання, тема якого: «Догляд за виробами з бісеру. Добір бісеру за кольорами. Найпростіші вироби з бісеру», дівчатка 5-А класу  навчилися виготовляти прикраси своїми руками. Під час уроку учениці дізналися, як необхідно гармонійно поєднувати кольори при роботі з бісером. Знання властивостей кольору дуже важливі при роботі з бісером. Не   дивлячись на простоту кожної окремої бісеринки, зібрані разом, вони не зберігають чистий природний колір. Основними причинами зміни предметного кольору є: посилення чи послаблення сили світла, зміни джерела освітлення (сонячне чи штучне), поєднання і накладання кольорів відносно спостерігача. Просвічуючись чи відображаючись одна в одній, бісерини зачаровують   переливами кольорів.

Я сподіваюсь, що знання і вміння, отримані під час урокуу,  дадуть змогу дівчаткам  створювати гарні, яскраві  вироби  власноруч , які будуть яскравим подарунком на будь-яке свято.

І.І. Шпилька, вчитель трудового навчання