Відритий урок з української літератури

22 лютого 2017 року шестикласники на уроці української літератури працювали над темою: Леся Воронина – сучасна письменниця, авторка багатьох книг для дітей. Фантастична, романтична, багатоепізодна повість «Таємне Товариство Боягузів,або засіб від переляку №9»

Мета: зацікавити учнів життєвим і творчим шляхом сучасної письменниці Лесі Ворониної; з’ясувати ідейно-тематичну спрямованість повісті, особливості назви; розвивати навички аналізу твору, уміння толерантно і аргументовано доводити свою думку, відстоювати власну позицію; прищеплювати інтерес до пізнання нового; виховувати прагнення самовдосконалюватися.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Подорожуючи сторінками повісті, діти поринули у незвичайний світ пригод, фантастики. Знайомство з головним героєм , Климом Джурою, підштовхнуло учнів до з’ясування його характерних рис. Адже, на початку повісті вони побачили його зіщуленим боягузом, невдахою. Тож, ніскілечки невагаючись, і самі «записалися» до ТТБ, бажаючи допомогти Климові та всьому людству відхилити загрозу небезпеки, яку чинили прибульці з космосу.

Опрацьовуючи епізод за епізодом, учні потрапляли у небезпечні, а часом, і неймовірні ситуації, виходячи з яких, вчилися долати і свої власні страхи та слабкодухість.

Прагнення героїв повісті до перемоги добра над злом надихнули шестикласників на розуміння ними того, що людина владна здолати страх, покладаючись на власні знання і сили, розуміння життєвої позиції, впевнено рухаючись вперед, до виходу із будь-яких небезпечних обставин чи стуацій в ім’я перемоги і добра.

Н.П.Завірюха, вчитель української мови та літератури