Семінар-практикум “Корекційно-розвиткова робота з дітьми, що мають порушення психофізичного розвитку”

20 жовтня 2017 року на базі Комунального закладу «Корсунь-Шевченківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Надія» Черкаської обласної ради» відбувся семінар-практикум для вчителів-логопедів, вчителів-дефектологів, практичних психологів на тему «Корекційно-розвиткова робота з дітьми, що мають порушення психофізичного розвитку».

В ході   семінару були обговорені теоретичні питання освітнього процесу для дітей з особливими потребами, а в практичній частині власними напрацюваннями поділились із  колегами  педагоги НРЦ «Надія»: про зняття психоемоційної   напруги, формування позитивної самооцінки у дітей із затримкою розвитку психічних процесів розповіла практичний психолог Данченко Олена Іванівна,  цікаві форми роботи з розвитку дрібної моторики, мовленнєвого дихання, зорової уваги у дітей з порушеннями інтелектуального розвитку представила вчитель-дефектолог Томіленко Олена Василівна,  вправи для розвитку когнітивних функцій у дітей, що мають розлади аутичного спектру продемонструвала вчитель корекційної роботи   Абрамович Ольга Миколаївна, використанням комп`ютерних  програм «Живий звук» та «Видима мова» для розвитку  слухо-зоро-тактильного  сприймання та формування вимови у дітей із порушеннями слуху зацікавила учасників семінару сурдопедагог Біла Олена Михайлівна, про значення дихальних вправ, артикуляційної гімнастики як засобу подолання фонетико-фонематичних порушень у дітей із загальним недорозвиненням мовлення повідомила вчитель-логопед Босенко Лариса Анатоліївна,  на необхідності розвитку артикуляційного апарату, фонематичного сприймання, формуванні  мотивації до мовленнєвої діяльності у дітей з тяжкими порушеннями мовлення наголосила вчитель розвитку мовлення Донець Галина Степанівна.

Тепло вітали гостей своїми виступами вихованці  НРЦ «Надія».

Учасники семінару ознайомились з умовами навчання та проживання  вихованців НРЦ «Надія», методичним забезпеченням корекційно-розвиткової складової. На завершення семінару відбулось підведення підсумків  «Неперевершена шкала думок».

В.М. Шестопал, заступник директора з навчально-виховної роботи