Відзначення Дня охорони праці

З метою привернення уваги працівників та учнів навчального закладу до питань дотримання вимог охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки та безпеки життєдіяльності в освітньому процесі і побуті та у зв’язку з відзначенням у 2018 році Дня охорони праці в Україні, в НРЦ проведено заходи під девізом «Захищене і здорове покоління».

12 квітня до Центру завітали запрошені працівники ДСНС на День цивільного захисту та об’єктового тренування. У цей день з  метою практичної перевірки здатності грамотно і чітко діяти у надзвичайних ситуаціях, а також збереження й захисту свого життя і здоров’я, з вихованцями було організовано та проведено різноманітні цікаві заходи. Запам’ятались учням евакуація з приміщення, інформаційні години, вікторини, бесіди, тренування, практичні заняття з надання домедичної допомоги, виставки.

Із колективом закладу з питань дотримання вимог законодавства про охорону праці проведені тематичні наради та кінолекторій «Правила надання домедичної допомоги», а також проведено консультації «Надаємо відповіді з питань охорони праці».

Оновлено куточки та стенди, оформлено виставку дитячих малюнків «Захищене і здорове покоління»

У 8-А на виховній годині був проведений семінар-практикум «Чинники, що впливають на здоров’я дітей і підлітків».  Було розглянуто проблему  формування, збереження  та відтворення здоров’я  дітей та підлітків. Учні вчилися аналізувати, порівнювати, синтезувати, оцінювати інформацію з будь-яких джерел, бачити проблеми, ставити запитання,  оцінювати альтернативи, робити свідомий вибір, приймати рішення та обґрунтовувати його.

У рамках проекту «Захищене і здорове покоління» учні 9-го класу  ознайомились  зі шкідливим впливом паління на організм людини, хворобами,  що спричиняє  паління, впливом паління на розумову діяльність людей.

У рамках Дня охорони праці  учні початкових  класів здійснили уявну подорож у світ професій та познайомились із безпечними умовами праці та навчання. Прийшли до висновку, що найвища цінність – це життя і здоров’я людини. І її захист потребує чималих зусиль, адже інколи людська діяльність пов’язана з небезпечними ситуаціями, особливо, при виконанні службових обов’язків.

З учнями 6-А класу була проведена бесіда з елементами суспільно-рольової гри  «Захищене  та здорове покоління». П’ятикласники відвідали годину спілкування за темою «Життя – найвища цінність». Учні обговорювали поведінку у надзвичайних ситуаціях, ознайомилися з правилами безпеки під час аварійних ситуацій, розвивали увагу, мислення, вчилися робити висновки.  В ході ігор вчилися цінувати своє здоров’я та здоров’я навколишніх людей.

Як поводити себе з підозрілими незнайомцями? На це запитання учні підготовчих  класів  знайшли відповідь під час ситуаційно-рольової гри «Твоя безпека». В ході гри діти ознайомилися з основними правилами особистої безпеки при зустрічі з незнайомцями на вулиці, формували навички правильної поведінки. В цікавій ігровій формі діти розвивали здатність орієнтуватися у складних ситуаціях та вчили способи уникнення небезпеки.

Під гаслом «Захищене і здорове покоління» у 8-В, 8-Г та 11 класах відбулася рольова гра «Безпеку змолоду вивчай – до старості здоровим доживай». Під час гри учні представили свої малюнки, продемонстрували свої знання про охорону праці.

Діти 3-го класу слухали повідомлення вчителя про безпеку життєдіяльності, ділились власним досвідом, виконували комплекс вправ ранкової зарядки, грали в гру «Смачні та корисні», дискутували та доводили власну думку щодо здорової та щасливої особистості.

У 2 класі відбулася година безпеки на тему «Абетка пішохода». Разом зі Світлофором-Моргайком учні відгадували загадки, грали в гру «За сигналом». Другокласники пригадали правила дорожнього руху, пояснювали необхідність їх дотримання для кожного учасника, вчилися уникати небезпеки на дорозі, бути уважними, обережними, дисциплінованими пішоходами.

Учні 6-Б класу з цікавістю взяли участь у  годині спілкування  «Наша безпека-у наших руках», присвяченій безпеці життєдіяльності та правилам безпечного поводження для учнів. Метою заходу було ознайомлення учнів з правилами безпеки, виховання почуття  відповідальності за своє здоров’я та здоров’я навколишніх людей, розвиток уваги, мислення, виховання здатності робити висновки.

Вчитель математики та класний керівник 8-Б класу Міняйло Т.С. провела годину спілкування на тему «Правила електоробезпеки мають знати всі». Вихованці познайомились з правилами електробезпеки, вчились запобігати ураженням струму, ознайомились з навиками поводження під час грози.

Відвідуючи заходи до Дня охорони праці, вихованці НРЦ отримали багато цікавої та корисної інформації. Свої думки та знання з безпеки життєдіяльності вони відобразили у малюнках, які знайшли місце на виставці «Охорона праці очима дітей».