Сюжетно-рольова гра “Пошта”

21 лютого 2017 року у виховній групі підготовчого класу відбулось відкрите заняття сюжетно-рольової гри на тему «Пошта» .

При роботі з дітьми , які мають вади мовлення , на кожному етапі заняття необхідно працювати над звуковимовою, вдосконаленням артикуляційних навичок, корекцією мовлення , диференціацією та автоматизацією звуків. Для досягнення цієї мети проводились артикуляційні вправи: «Годинник» ,»Вітрило» , «Маляр», «Грибок», «Чашечка». Також в ході гри діти виконували вправи, що допомагають автоматизувати засвоєні звуки.

Основною метою заняття було збагачення знань дітей про пошту , розвиток діалогічного мовлення, допитливості, вміння зосереджено і уважно діяти згідно правил гри, виховувати цілісну особистість,  здатну до самовираження та усвідомлення своїх дій в процесі ігрової діяльності.

В ході заняття використовувався доступний наочно-образний матеріал та предмети-замінники, що полегшувало сприйняття і допомогло дітям торкнутись світу дорослих та відчути свою значимість.

Цікаво сформульована проблема , що була поставлена перед учнями , сприяла вихованню в них здатності до емпатії.

Також під час сюжетно-рольової гри учні закріпили свої знання правил дорожнього руху та вміння прораховувати і планувати свої дії.

Загалом заняття в доброзичливій , дружній атмосфері сприяло соціалізації учнів та збагаченню їх знань та вмінь.

І.С. Іванова, вихователь