Свято казки

22 березня 2017 року відбувся творчий звіт найменших учнів нашої школи – учнів підготовчих класів.

Тему звіту обрали відразу, без вагань. Ну що крім казки може так зацікавити малюків? Де ще ми можемо побачити  такі яскраві приклади для морального виховання? Поринаючи в казки, діти не тільки вчаться слухати, вони навчаються співвідносити реальне та казкове, поважати добро і правду, боротися зі злом та кривдою.

«Казочко, казочко, ти приходь до нас, завітай любесенько в наш підготовчий клас!», – саме такими словами розпочали своє «Свято казки» маленькі школярики. Незважаючи на хвилювання педагогічних працівників, що навчають та виховують учнів підготовчого-А та підготовчого-Б класів, юні артисти впевнено зробили перші кроки на свою, поки що найбільшу в їхньому житті, сцену. Готуючись до танцю під назвою «Свято казки», у дітей розвивали артистичність, спостережливість, увагу, пам’ять.

Зазвичай, порушення мовлення призводять до сором’язливості, та наші учні на власному прикладі продемонстрували, що незважаючи на труднощі у промовлянні ряду звуків,  вони можуть досить гарно співати. Колективна підготовка до творчого звіту ще більше згуртувала дітей, вони із задоволенням  допомагали один одному, вболіваючи за товариша, пошепки підказували слова.

Щоб показати, як малята знають казки, обрали таку цікаву для всіх дітей форму роботи з казкою,  як інсценізація. Глядачі мали змогу на власні очі побачити, з яким захопленням грались на сцені мишенята Круть і Верть, як завзято працював півник Золотисте Горлечко, і як чарівна  дитяча казочка вчить розуміти події, оцінювати поведінку героїв, розвивати логічне мислення.

Поряд з казковим дійством на сцені, також  була організована виставка творчих робіт учнів . Ці роботи вони виготовляли в позаурочний час та під час занять в гуртках «Всевмійки» (кер. Іванова І.С.), «Чарівний олівчик» (кер. Сліпченко В.О.), «Казковий світ» (кер. Яценко Н.М.) Розглядаючи вироби,  можна прослідкувати, як поступово діти дорослішають та вчаться: від перших невпевнено приклеєних елементів аплікацій до нещодавно завершених змістовних колективних композицій.

Наприкінці звітної програми малята закликали глядачів не забувати про книги і казки, адже казка дає нам ключ до розуміння багатьох таємниць, її доступність та простота допомагають донести до нас глибоку мудрість народу. А ще у казок щасливий кінець, так само як і кінець нашого «Свята казки». Почувши схвальні відгуки про свій виступ, про свій дебют на великій сцені, учні підготовчих класів були щасливі, і, напевне, ще довго будуть обговорювати між собою всі подробиці цієї казкової  пригоди.

Педагогічний колектив: Хіміченко Н.О., Ковтун Л.М. – класні керівники, Горбенко Т.В., Яценко Н.М., Сліпченко В.О., Іванова І.С. – вихователі