Де водяться чарівники?

Чарівники живуть в кожній людині, а особливо, в кожній дитині. Для того, щоб знайти його, достатньо лише в нього повірити, повірити в те, що він змахом чарівної палички виконає твоє найпотаємніше бажання.

У нас, педагогічного колективу, який працює з шестикласниками, заповітне бажання одне: щоб наші учні виросли справжніми людьми, змогли подолати всі свої недоліки (невміння слухати один одного, образа на всіх, неправдивість, хвалькуватість, проблеми в навчанні, сором’язливість та невпевненість). Саме це бажання надихнуло нас на вибір теми для творчого звіту виховної групи – «Де водяться чарівники», який відбувся 13 березня 2017 року.


Розподіляючи ролі, ми врахували всі особистісні характеристики кожного учня. Роль головного героя – Петрика П’яточкіна, міг зіграти кожен учень нашої групи, бо саме цей герой – яскравий образ шестикласника.

Ми намагалися показати наших учнів такими, якими вони є в повсякденному житті (пісня «В кожній лагідній дитині», танець «А ми маленькі діти»), але розвивали ідею фантастичного перетворення: пірат (Мариненко Т.), який не хоче більше бути лихим; Снігова королева (Власенко Юля), яка розтанула від радості дітей; казкова Фея (Шабанова Каміла), яка всіма зусиллями прагне перевиховати двієчників; Петрик (Вітя Петренко), який, шукаючи чарівницю, стає вихованим.


Червоною ниткою дійства була ідея патріотичного виховання, а саме: учні усвідомили, що Україна – країна героїв, людей, які уміють долати труднощі, і саме їм під силу здолати лихих піратів (Ососкало А., Вівсяний С., Сокуренко Л.) В українському блоці учні виконали пісні: «Моя сорочка-вишиванка», «Ми – українці», інсценізували вірш «Моя Україна».

Здолавши всі перешкоди (навалу піратів, вічний холод Снігової королеви), наші герої все-таки знайшли чарівника, який, як виявилося, живе в кожному з них, і потрібно зовсім небагато зусиль, щоб стати Людиною (фінальний вірш «Чарівником бути просто», пісня «Світ, який потрібен всім»).

Та фантастичні перетворення відбувалися не лише на сцені, а і в процесі підготовки до виступу: виготовлення тематичних запрошень, оголошення, декорацій, створення сценічних костюмів, підбір слайдової презентації, музичного оформлення.

Головна особливість чарівника – вміння створювати дива. Саме цим наші учні займаються на гуртках «Умілі руки» (керівник І.І. Шпилька) та «Всяка всячина» (керівник О.В. Науменко). На тематичній виставці творчих робіт «З ким водяться чарівники» були представлені роботи, виконані в різноманітних техніках: квілінг, канзаші, вишивка бісером та хрестиком, вироби з солоного тіста, торцювання, в’язання гачком, випалювання, вироби з стрічок, топіарії, дерева з бісеру.

Ми дуже сподіваємось на те, що результатом нашої роботи стануть суттєві зміни в особистостях наших учнів, вони подорослішають і стануть відповідальними, слухняними, чемними. Навіть, якщо чари не подіють відразу, ми все-одно будемо на це сподіватися.

Педагогічний колектив: Р.В. Хлепітько (класний керівник), Науменко О.В., Лисенко Ю.М., Лисенко Г.В. – вихователі